Karviná porazila Duklu i potřetí a je ve finále extraligy házenkářů

Házenkáři Karviné si jako první zajistili místo ve finále extraligy. Semifinálovou sérii s Duklou Praha ovládli hladce 3:0 na zápasy, třetí postupovou výhru 33:26 přidal vítěz základní části v sobotu před domácím publikem.

Extraliga házenkářů - ilustrační foto

Pražané vstoupili do zápasu s odhodláním odčinit úvodní dvě jasné prohry a dvě třetiny úvodního poločasu se drželi těsně ve vedení. Pak ale domácí vyrovnali, do přestávky si vypracovali tříbrankový náskok a zápas už nepustili.

Sedmi brankami pomohl Karviné k výhře Dominik Solák, jen o gól méně zaznamenali David Růža a Vojtěch Patzel, jenž jednou skóroval ze sedmičky. V dresu Dukly byl nejlepším střelcem Daniel Křístek s šesti zásahy.

O titul se Karviná utká s vítězem druhého semifinále mezi úřadujícími šampiony z Plzně a Zubřím. Série bude za stavu 1:1 pokračovat třetím zápasem v neděli na západě Čech.

Semifinále play off házenkářské extraligy mužů - 3. zápas:
Karviná - Dukla Praha 33:26 (18:15)
Nejvíce branek: Solák 7, Růža 6, Patzel 6/1 - Křístek 6/4, Blecha 5, M. Březina 4. Konečný stav série: 3:0.
O 5. až 8. místo - odveta:
Nové Veselí - KP Brno 30:30 (15:16)
Nejvíce branek: Flajsar 9/1, Dodica 6/3, Halíček 4 - Kikanovič 9, Arsenič 8/6, Zahradníček 4. První zápas: 26:30, Brno bude hrát o 5. místo.