Lvi Praha při domácí premiéře v Lize mistrů podlehli Civitanově

Lvi Praha při domácí premiéře ve volejbalové Lize mistrů podlehli hvězdné Civitanově. Italskému velkoklubu zejména v prvním a ve třetím setu vzdorovali, ale nakonec podlehli 0:3 po setech 22:25, 17:25 a 23:25. Vzhledem k úvodní výhře 3:0 na palubovce belgického Maaseiku český mistr navzdory dnešní prohře drží ve skupině E postupovou druhou příčku.

Zleva Mattia Bottolo, Barthélémy Chinenyeze a Adis Lagumdzija z Itálie a v útoku Damian Pablo Crer

Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů začal v pražské UNYP Areně zhurta, rychle vedl 5:0. Lvi se ale oklepali a otočili skóre na 8:6. Díky tlaku na servisu vedli ještě 11:7, ale pak Civitanova zpřesnila hru a srovnala na 14:14. V koncovce měl italský klub navrch a ukončil set, když zablokovali střídajícího kubánského smečaře Luise Estradu.

Ve druhém setu hosté dominovali v útoku, který dirigoval argentinský nahrávač a bronzový olympijský medailista Luciano de Cecco. Naopak Lvi se z kůlů těžko prosazovali, nepomohl ani příchod Jana Vodičky místo smečaře Daniela Čecha. Kapitán pražského týmu Jakub Janouch se mohl opírat jen o kombinace středem sítě a Civitanova vyhrála o osm bodů.

Favorit lépe rozehrál i třetí set, kdy zůstal na palubovce Vodička a opustil ji i druhý smečař základní sestavy Oskar Madsen, jehož nahradil Estrada. Lvy držel na dohled blokař McCarthy, jenž byl nadále v útoku nezastavitelný. Celkem složil všech jedenáct nahrávek a se 14 body byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

Pražané ještě zdramatizovali zápas, když otočili ze 17:19 na 20:19, ale koncovka patřila Civitanově. Za stavu 23:24 z pohledu domácích se zdálo, že Estrada mečbol odvrátil, ale videozáznam prokázal, že se při útoku dotkl kolenem sítě.

Civitanova tak ani ve druhém utkání neztratila set a vede skupinu E. Lvi se pokusí přidat další body za dva týdny, kdy zavítají na palubovku rumunského klubu Arcada Galati. Ten zatím nezískal ani bod.