Lvi v repríze finále volejbalové extraligy udolali mistrovské Karlovarsko

Volejbalisté mistrovského Karlovarska poprvé v sezoně neuspěli v repríze loňského extraligového finále a ve 22. kole nejvyšší soutěže podlehli pražským Lvům v jejich hale 2:3. Předchozí dva vzájemné zápasy skončily pětisetovou výhrou Západočechů, naposledy v minulém týdnu ve čtvrtfinále Českého poháru.

Ilustrační foto.

Na pět setů se protáhl už čtvrtý vzájemný duel za sebou. Pražané zvítězili po několika zvratech 25:22, 19:25, 16:25, 25:20 a 15:13 a na třetím místě tabulky se k soupeři přiblížili na rozdíl pěti bodů. Hlavním tahounem Lvů byl kanadský univerzál Casey Schouten, autor 28 bodů. Karlovarsko po předchozí porážce v Českých Budějovicích získalo podruhé za sebou jen bod a zaostává o čtyři za Libercem, který bude v pondělí hostit v dohrávce čtvrté Jihočechy.

Páté Kladno porazilo poslední Ostravu také až po pětisetové bitvě a obratu z 1:2, tie-break Středočeši vyhráli 15:10. Šesté místo si v přímém souboji s brněnským sousedem v tabulce upevnila Odolena Voda, jež má po hladké výhře 3:0 oproti soupeři k dobru už 11 bodů.