Nemocný Wade dovedl v NBA 38 body Miami k výhře nad Indianou

NEW YORK

Dwyane Wade nastřílel v sobotním utkání NBA mezi jeho Miami a Indianou 38 bodů, ačkoliv byl handicapován chřipkovým onemocněním. Hvězdný rozehrávač řídil obrat po nevydařeném prvním poločase, ve kterém domácí Heat inkasovali 60 bodů. Wade a spol. zlikvidovali patnáctibodové manko a zvítězili 109:100.

Po šestém utkání v sezóně, ve kterém dal alespoň 30 bodů, Wade dotírá s průměrem 28,9 bodu na zápas na druhém místě tabulky střelců na vedoucího LeBrona Jamese z Clevelandu (29,1). Ten v sobotu po slabším prvním poločase, ve kterém se obtížně prosazoval proti zdvojené obraně soupeře, nakonec nastřílel 24 bodů do koše Atlanty a Cavaliers vyhráli v poměru 110:96 v devátém z deseti posledních utkání.

Do přestávky dal James jenom pět bodů, ve druhém už byl ale hlavním strůjcem výhry, která znamenala pro Cleveland udržení domácí neporazitelnosti v sezóně. Ve Východní konferenci už žádný jiný celek před svými fanoušky čisté konto nemá.

NBA:
Charlotte - Milwaukee 74:79, Orlando - Houston 95:100, Cleveland - Atlanta 110:96, Miami - Indiana 109:100, Phoenix - Portland 102:92, New York - Washington 122:117, Memphis - Utah 94:103, New Orleans - Oklahoma City 109:97, New Jersey - LA Clippers 112:95.