Nymburk zvítězil v Aténách, v Poháru ULEB vyhrál potřetí za sebou

ATÉNY

Basketbalisté Nymburka si v Poháru ULEB připsali třetí výhru za sebou. Čeští šampioni v úterý zvítězili na palubovce Panelliniosu Atény 86:77 a znovu si výrazně polepšili v boji o postup ze základní skupiny. Středočeši mají bilanci pěti výher a tří porážek, příští úterý se představí v belgickém Ostende.

Druhý Nymburk na tom je ve skupině F úplně stejně jako třetí Crvena Zvezda Bělehrad, která doma v úterý podlehla vedoucímu Dynamu Moskva. Svěřenci kouče Muliho Kacurina v listopadu v domácím duelu s Aténami dosáhli historicky první výhry ve druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži a v úterý znovu potvrdili, že na Panellinios umí zahrát.

Středočeši celý zápas vedli a hlavně první poločas jim vyšel skvěle. Hosté těžili z výborné obrany, v níž se dařilo především benjamínkovi Slezákovi, který vymazal z palubovky obávaného střelce Grundyho. Atéňané se před ztichlou halou vůbec nedostali do hry, složité kombinace hosté v pohodě pokrývali a nutili soupeře i k mnoha ztrátám.

Druhá půle již méně úspěšná

Nymburk ale dokázal přidat nadstavbu i v ofenzivní fázi, v první dvacetiminutovce nasázeli šest trojek, dravými úniky se blýskl Monty Mack a spolehnutí bylo i na nejlepšího střelce Rančíka. Sedmnáctibodový náskok dával hostům skvělé vyhlídky do závěru. Druhý poločas ale české mistry zastihl v nedbalkách. Nymburk možná i pod dojmem vysokého vedení polevil v obraně, domácí se brzy přiblížili na dohled dvanácti bodů a Nymburku se přestalo dařit i v útoku, kde se chvílemi sobečtí hráči nemohli prosadit proti zónové obraně aténského týmu.

Kouč Kacurin své hráče chválil hlavně za první půli. "Dodrželi stanovenou taktiku. Všichni hráli v obraně výborně a dařilo se nám navíc i střelecky. Druhý poločas se to ale obrátilo, zhoršili jsme se v defenzivě a technická chyba Leeho mohla závěr ještě hodně ovlivnit. Ale zkušeností jsme to dokázali udržet. Počítají se body, to je hlavní, i když druhý poločas moc atraktivní nebyl," uvedl Kacurin.

Panellinios Atény - ČEZ Nymburk 77:86 (13:21, 27:44, 48:60)
Nejvíce bodů: Grundy 17, Dozet 16, Sims 14, Argyropulos 10 - Mack a Rančík 20, Lee 14, Beneš 8, Sokolovský 7. Rozhodčí: Mitjana (Šp.), Pukl (Chorv.), Chambon (Fr.). Fauly: 24:22. Pět chyb: Kalaitzidis - Lee. Trestné hody: 29/21 - 19/14. Trojky: 6:10. Diváci: 500.
CZ Bělehrad - Dynamo Moskva 98:104.