Prostějovské volejbalistky neztratily body s Olympem a stále kralují lize

Prostějovské volejbalistky po úspěšném vstupu do evropského poháru neztratily body s Olympem a nadále kralují domácí extralize. Nečekané šampionky minulé sezony přehrály ve 14. kole Pražanky 3:1, rovnými dvaceti body po divokém začátku utkání k tomu přispěla Brazilka Jéssica Silvaová.

Volejbal. Ilustrační foto.

Hanačky získaly první set 25:10, ale podobně suverénně patřila druhá sada hráčkám Olympu. V domácí sestavě poté od začátku nastoupily sedmačtyřicetiletá nahrávačka Soňa Nováková a naopak teprve šestnáctiletá Joséfina Smolková. Další dvě sady Prostějov získal 25:16 a 25:21.

"Do zápasu jsme vstoupily výborně, v prvním setu nepustily soupeře téměř k ničemu. To nás však nejspíš uspalo, Olymp zatlačil servisem, druhý set pak vypadal podobně - jen s opačným výsledkem. Naštěstí jsme se pak sebraly a dokázaly s trochu obměněnou sestavou zvítězit. Navzájem jsme si pomohly," řekla kapitánka Simona Bajusz klubovému webu.

Prostějov po vyřazení Klagenfurtu z Vyzývacího poháru dosáhl v extralize na 11. výhru z 12 zápasů. S tříbodovým odstupem druhý zůstal ukrajinský host Prometej Dnipro. Účastnice Ligy mistryň dnes zdolaly Ostravu 3:1. Olomouc vyhrála v Brně nad Šelmami 3:1 a vrátila se na třetí příčku.