Hlavní obsah

Skandál, diskriminace, zní z Dortmundu

23. 4. 2020 14:04

Rozhodnutí vyhlásit mistrem německé ligy po předčasném ukončení sezony házenkáře Kielu, ale ne házenkářky Dortmundu rozvířilo debatu o diskriminaci žen. Hráčky Borussie na instagramu zveřejnily své fotografie s dokreslenými vousy a textem, "Kdybych byla muž, byla bych teď mistr Německa."

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Filip Jícha, kouč mužů Kielu.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Házenkářky Dortmundu vedly v době přerušení a následném ukončení sezony kvůli koronavirové pandemii ligovou tabulku, ale mistryněmi vyhlášeny nebyly. Na rozdíl od házenkářů Kielu, kteří byli v obdobné situaci.

"Tohle má znaky diskriminace," uvedl prezident Borussie Dortmund Reinhard Rauball. "Pro takové rozhodnutí totiž neexistují žádné sportovní argumenty," dodal.

Vedení ligy odůvodnilo neudělení titulu tím, že ze sezony ještě zbývala odehrát téměř třetina zápasů včetně vzájemného duelu mezi Dortmundem a druhým Bietigheimem, jenž ztrácel bod. V mužské bundeslize vedl Kiel s trenérem Filipem Jíchou a Pavlem Horákem v kádru o dva body před Flensburgem a měl zápas k dobru, nicméně také zde ještě lídry čekalo vzájemné utkání.

"S muži a ženami se v tomto případě nezacházelo stejně. Ženská bundesliga se jako jediná z házenkářské rodiny rozhodla jít proti doporučení svazu. Je to skandál," uvedl člen házenkářské sekce BVB Andreas Heiermann.

Předseda představenstva ženské bundesligy Andreas Thiel uvedl, že hlasování o neudělení titulu nebylo jednomyslné. "Komu se tohle rozhodnutí nelíbí, může se klidně obrátit na sportovní soud," řekl bývalý reprezentační brankář.

Reklama

Sdílejte článek