Svitavy porazily v úvodním semifinále NBL Děčín

Svitavy

Basketbalisté Svitav vstoupili vítězně do semifinále play off NBL. Druhý tým základní části zdolal po obratu ve druhém poločase na domácím hřišti Děčín 86:81. Vedení v sérii se Tuři pokusí zvýraznit v úterý opět před vlastními fanoušky.

Ilustrační foto.

Severočeši šli ve Svitavách rychle do vedení a v polovině úvodní čtvrtiny měli až devítibodový náskok. Domácí manko zlikvidovali během druhé části a do šaten šli s dvoubodovou ztrátou. Ve vyrovnaném druhém poločase pak vybojovali těsnou výhru.

Nejlepším střelcem domácích byl s 22 body Sean Obrien, který přidal i sedm doskoků. V hostujícím týmu se mu střelecky vyrovnal Lamb Autrey.

Druhá semifinálová série mezi obhájci titulu Nymburkem a Olomouckem začne ve středu.