Trutnovské basketbalistky vyhrály pohárový zápas v Györu

GYÖR

Basketbalistky Trutnova dosáhly prvního vítězství v Evropském poháru FIBA a udržely si naděje na postup ze základní skupiny G. Svěřenkyně Martina Petrovického dnes zvítězily ve třetím kole soutěže 76:59 na palubovce Györu a v polovině soutěže si zabezpečily třetí místo v tabulce. O vítězství českého týmu se rozhodlo ve druhé čtvrtině, kterou Trutnov vyhrál dvacetibodovým rozdílem 32:12.

Po nervózním začátku a vyrovnané první čtvrtině se do vedení dostalo maďarské družstvo, na začátku druhé desetiminutovky to bylo 25:19. Ale pak přišla rozhodující část zápasu, protože hostující hráčky daly 24 bodů za sebou. Ve druhém poločase si Trutnov hlídal dvouciferné vedení, soupeři nepomohl ani presink a přiblížil se maximálně na 11 bodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body slovenská rozehrávačka Trutnova Darina Mišurová, autorka pěti trojek.

"Podstatným okamžikem zápasu bylo i uhlídání pivotmanky Margeviciuteové. Domácí tým musel střílet pod tlakem kvůli naší dobré obraně. Jsem velmi rád za vítězství, které nás udržuje ve hře o postup," uvedl Petrovický.

Výsledky 3. kola Poháru FIBA:
Foton Györ - Kara Trutnov 59:76 (19:17, 31:49, 49:62)
Nejvíce bodů: Vargová 17, Borovičková 9, Horváthová 8 - Mišurová 19, Karavajevová a Zohnová po 16. Rozhodčí: Lenczowski (Pol.), Nituová (Rum.). Trestné hody: 6/1 - 22/17. Fauly: 24:14. Trojky: 2:9. Diváci: 300.
Kursk - Polkowice 69:43 (37:22).