Turecko - Finsko 77:73 PPTurečtí basketbalisté porazili na MS Finsko až v prodloužení

Obhájci stříbrných medailí Turci měli na basketbalovém mistrovství světa opět potíže a Finsko ve skupině C zdolali až po prodloužení 77:73. Suverénně naopak zatím procházejí turnajem Řekové, Slovinci a domácí Španělé, kteří zvítězili nad mistry Evropy z Francie 88:64. Nezaváhali ani favorizovaní Američané, Dominikánskou republiku deklasovali 106:71.

Brazilský basketbalista Nene Hilario (vpravo) v souboji se Srbem Vladimirem Štimacem.

Turečtí basketbalisté v prvním poločase na soupeře, kterému se dařila především střelba z dálky, nestačili a prohrávali 27:41. Po přestávce se ale vzpamatovali a i díky úspěšnému doskakování manko stáhli. Do prodloužení poslal zápas čtyři vteřiny před koncem Akyol a Turci pak nastavení vyhráli 9:5.

Třetí vítězství si na turnaji připsali Brazilci, kteří přehráli čtvrtý tým minulého šampionátu ze Srbska 81:73. Stejnou bilanci má po čtyřech duelech i Argentina. Jihoameričané se nenechali zaskočit Senegalem, který navzdory roli outsiderů dokázal ve skupině B porazit například medailové adepty z Chorvatska, a Afričany rozdrtili 81:46.