V basketbalové lize Prostějov už podruhé prohrál s Pardubicemi

V Prostějově se o víkendu zrodilo největší překvapení neúplného 14. kola basketbalové ligy. Domácí třetí tým tabulky prohrál 98:105 s Pardubicemi a pokud v pondělí brněnský A Plus porazí v dohrávce Mlékárnu Kunín, vypadnou obhájci bronzu z Hané z elitní trojky. Tabulku vede stále Nymburk o dva body před Děčínem.

Favorizovaní prostějovští basketbalisté prohráli s Pardubicemi i druhý vzájemný zápas v sezoně. Měli proti černému koni ročníku špatný úvod a prohrávali už 0:9. Hosté těžili z nepřesné domácí střelby i obrany, navíc zkušený prostějovský rozehrávač Czudek měl už ve čtvrté minutě na kontě tři fauly. Až v závěru se domácí dvakrát přiblížili alespoň na rozdíl čtyř bodů, ale Pardubičtí vítězství uhájili.

"Chybělo nám nasazení, tým nehrál srdcem. Rozhodl soupeřův výborný vstup do zápasu. Na hráčích byla vidět i únava z dlouhého cestování," uvedl na tiskové konferenci domácí kouč Michal Ježdík, jehož tým prohrál ve středu v Řecku v Poháru Challenge s Patrasem.

Nymburk porazil Ústí nad Labem vysoko 107:68, ale mistrovský výkon předvedl až po změně stran. Do poločasu se se Severočechy přetahoval o vedení a dokonce musel většinu druhé čtvrtiny dotahovat až osmibodové manko. "Ve druhé polovině jsme hráli velmi agresivní obranu, která nám umožnila hodně rychlých protiútoků a lehkých košů. Na druhou stranu v prvním poločase jsme hráli velmi laxně," řekl domácí kouč Muli Katzurin.

Střelecký rekord letošní sezony pomohl Liberci k vítězství nad USK Praha. Lukáš Kraus dal 38 bodů a Kondoři výhrou 85:69 navázali na deset dní staré vítězství nad stejným soupeřem v Českém poháru.

Stále bez vítězství jsou basketbalisté BBK Brno, kteří prohráli i na palubovce předposlední Sadské 64:88.

Výsledky - 14. kolo:
Sadská - BBK Brno 88:64 (17:13, 46:29, 71:42)
Nejvíce bodů: Lyle 28, Kubálek 17, Vukotič 12 - Helbich 18, Majoroš 10, Slezák 9. Rozhodčí: Dolinek, Rozsypal, Hošek. Trestné hody: 26/15 - 21/15. Fauly: 21:25. Trojky: 9:5. Diváci: 220. Nejlepší hráč: Lyle.
Prostějov - Pardubice 98:105 (16:29, 40:54, 68:77)
Nejvíce bodů: Stuchlý 27, Crisp 20, Butler 12, Nečas 11 - Ames 35, Novotný 28, Gamma 18, Mujagič 14. Rozhodčí: Zachara, Holubek, Znamínko. Trestné hody: 22/17 - 29/21. Fauly: 24:24. Trojky: 9:12. Diváci: 1400. Nejlepší hráč: Novotný.
Nymburk - Ústí nad Labem 107:68 (19:25, 42:38, 77:55)
Nejvíce bodů: Diaz 22, Sokolovský 16, Nikkila 11, Englický 10 - Henry 18, Novotný 17, Argrett 11. Rozhodčí: Vyklický, V. Lukeš, Hruša. Trestné hody: 32/26 - 21/15. Fauly: 19:24. Trojky: 11:5. Diváci: 751. Nejlepší hráč: Diaz.
Liberec - USK Praha 85:69 (21:9, 35:27, 63:44)
Nejvíce bodů: Kraus 38, L. Tóth 11, Landa 9 - Kotas 16, Dvořák 13, T. Hrubý 12. Rozhodčí: Vyklický, Vrážel, Večeřa. Fauly: 27:22. Trestné hody: 27/19 - 26/15. Trojky: 4:10. Diváci: 952. Nejlepší hráč: Kraus.
Páteční předehrávka: Děčín - Ostrava 83:52 (43:23).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.