Volejbalisté Kladna jsou ve čtvrtfinále

Volejbalisté Kladna ukončili předkolo play off s Brnem už po druhém utkání a postoupili do extraligového čtvrtfinále. Na dalšího soupeře si ale musejí ještě počkat, neboť druhá série předkola mezi týmy Beskyd a Odoleny Vody je vyrovnaná 1:1 a rozhodne ji až pondělní třetí zápas ve středních Čechách.

Ilustrační foto.

Beskydy ve čtvrtek v Odoleně Vodě sahaly po vítězství, jenže po promarněných mečbolech ve čtvrté sadě hosté nezvládli tie-break. V odvetě ve Frýdku-Místku dnes ale domácí volejbalisté zaváhali jen v druhém setu, čtvrté dějství vyhráli drtivým rozdílem 25:10 a vynutili si třetí zápas. Pětice hráčů Beskyd si připsala dvouciferný počet bodů, 16 jich měl na kontě Maciej Krysiak.

Naopak Brno dokázalo ve dvou zápasech s Kladnem uhrát jen jediný set. Ve čtvrtfinále se Středočeši utkají buď s Českými Budějovicemi, nebo s vítězem základní části Karlovarskem.

Předkolo play off volejbalové extraligy mužů - 2. zápasy:
Brno - Kladno 1:3 (-13, -19, 22, -21)
Nejvíce bodů: Jirásek 14, Hrazdira 13, Pražák a Kočvara po 12 - Křesťan 17, Hýský 15, Zajíček 10. Konečný stav série: 0:2.
Beskydy - Odolena Voda 3:1 (24, -22, 22, 10)
Nejvíce bodů: Krysiak 16, Mečiar 14, August 13 - Hladík 18, Vanags 16, Holubec 12. Stav série: 1:1.