Polsko - Slovinsko 3:1Volejbalisté Polska a Itálie si zahrají v Římě o titul mistrů Evropy

Volejbalisté Itálie udrželi šanci, že doma v Římě obhájí titul mistrů Evropy. Po výhře 3:0 nad olympijskými vítězi Francouzi se utkají v sobotu s Polskem, které porazilo 3:1 Slovince a do finále se probojovalo poprvé od roku 2009. Slovincům se ve třetím setu zranil nahrávač Gregor Ropret. Evropské finále tak bude reprízou boje o zlato z loňského světového šampionátu.

Tehdy v Katovicích uspěli Italové, domácí celek zdolali před rokem ve čtyřech setech. Francouzi se jim dnes nejvíce vyrovnali ve třetím setu, který skončil těsně 25:23. Italové mohli začít slavit s téměř deseti tisíci fanoušků v římském Palazzetto dello Sport poté, co podání Earvina Ngapetha skončilo v autu. Evropský titul mohou získat poosmé v historii.

Polsko zahájilo Euro třísetovou výhrou nad českou reprezentací a od té doby míří jasně za svým cílem. Nejlepší celek světového žebříčku získal jediné zlato už před 14 lety, na posledních dvou ME bral vždy bronz shodně po semifinálových porážkách právě od Slovinců. Dnes jim je Poláci vrátili.

Tým kolem Ropreta, bývalého volejbalisty Karlovarska, sice získal první set, ale pak se Polsko rozjelo. Slovince naopak poznamenal zvrtnutý kotník prvního nahrávače za stavu 12:13 ve třetím setu. Polský celek už neklopýtl, i díky 25 bodům rodáka z Kuby Wilfreda Leóna.