Bělorusko - ČR 1:3Volejbalisté prohráli v Evropské lize i podruhé

Minsk

Volejbalisté prohráli v Evropské lize i podruhé. Reprezentanti dnes v Minsku podlehli domácímu Bělorusku 1:3 po setech 21:25, 25:18, 17:25 a 23:25. Stejným poměrem Češi podlehli v pátek Turecku a jsou ve skupině C bez výhry.

Ilustrační foto.

Utkání mělo podobný průběh jako zápas s Turky. Češi ztratili první set a po zlepšeném výkonu uspěli ve druhém, v kterém získali rozhodující náskok i díky úspěšným blokům Vašiny a Poláka.

Ve třetím setu ale svěřenci Jiřího Nováka špatně přihrávali a utekl jim i začátek čtvrté sady, v které marně doháněli náskok domácích hráčů. Nepomohlo ani střídání a vzepětí přišlo pozdě - volejbalisté odvrátili čtyři mečboly, ale při pátém už soupeř duel ukončil.

V neděli Češi zkusí vybojovat od 15:00 první výhru v utkání s Portugalskem. Druhý turnaj odehrají v portugalském městě Santo Tirso od 4. do 6. června.