Volejbalistky Prostějova odvrátily ve Frýdku-Místku druhou porážku za sebou

Volejbalové mistryně z Prostějova odvrátily po obratu ve Frýdku-Místku druhou extraligovou porážku za sebou. Tři dny po premiérové prohře v soutěži doma s Olomoucí otočily v dohrávce 1. kola Hanačky zápas na severu Moravy a vyhrály 3:2 na sety.

Volejbal. Ilustrační foto.

Prostějovské volejbalistky procházejí hektickým obdobím. Ve Frýdku-Místku sehrály pátý duel během sedmi dnů a druhý ve dvou dnech. V úterý svedly úspěšnou pětisetovou bitvu v Přerově o postup do čtvrtfinále domácího poháru.

Svěřenkyně zkušeného trenéra Miroslava Čady dnes vyhrály první set 25:16, další sady ale získal domácí tým 25:21 a 25:16 a favoritkám hrozila další ligová porážka. Vítězstvím 25:17 ve čtvrtém setu si Prostějov zajistil minimálně bod a další získal po výhře 16:14 v tie-breaku, v jehož úvodu přitom prohrával už 2:7.

V čele tabulky má Prostějov šestibodový náskok před Libercem, který má ale dva zápasy k dobru. V sobotu se dnešní soupeři v extralize střetnou znovu, tentokrát ale na hřišti mistra.