Miami - Memphis 100:97Wade šťastnou střelou završil obrat Miami

Basketbalisté Miami prohrávali v nedělním utkání NBA s Memphisem většinu druhého poločasu, ale 21 sekund před koncem je poslal do vedení Dwyane Wade a domácí tým nakonec zvítězil 100:97. Memphis vedl v zápase až o 16 bodů, hráči Heat však začali dotahovat a utkání završili šňůrou 11:0.

Dwyanea Wadea z Miami (vlevo) brání Courtney Lee z Memphisu.

První vedení ve druhé půli pro Miami 98:97 zařídil Wade, jehož střela se nejdříve odrazila od přední obroučky a až po kontaktu s deskou spadla do koše.

"Dwyane má tu nejkratší paměť. Může odehrát opravdu špatné úseky, ale pak jsou najednou poslední dvě minuty a zahraje s neuvěřitelným sebevědomím," pochválil svého svěřence trenér Miami Erik Spoelstra.

Wade dal v utkání 14 bodů. Grizzlies nestačilo 26 bodů Jeffa Greena.

Kevin Durant zažil nejhorší poločas ve své kariéře, když proti Utahu nastřílel za první dvě čtvrtiny jenom dva body. Po změně stran se ale výrazně zlepšil a nakonec 31 body dovedl Oklahomu k výhře nad Utahem 104:98 po prodloužení. Russell Westbrook k výhře přispěl 25 body a 11 doskoky.

Phoenix porazil Minnesotu 108:101 hlavně díky 25 bodům Brandona Knighta. Rozehrávač Suns se rehabilitoval za páteční výkonu proti Portlandu, kdy zaznamenal jediný bod. Timberwolves vedl s 28 body Zach LaVine.

Počtyřiadvacáté z 25 utkání prohrála Philadelphia, která tentokrát podlehla Torontu 76:96. V kanadském celku se dařilo DeMaru DeRozanovi, který nastřílel 25 bodů. Luis Scola přidal 22 bodů.