Welsch přispěl sedmi body k páté domácí výhře Milwaukee

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee porazili v sobotním utkání NBA hosty z Charlotte 99:93 a zaznamenali pátou domácí výhru v zámořské soutěži za sebou. Jiří Welsch se na tom podílel sedmi body za 14 minut hry. Český reprezentant proměnil pět trestných hodů a koš z pole, připsal si rovněž tři asistence a dva doskoky.

Bobcats nastoupili v Milwaukee bez svých tří nejlepších střelců, kteří jsou zraněni, přesto odehráli vyrovnaný zápas. "Až ve čtvrté čtvrtině jsme pořádně zabrali v obraně. Není to poprvé a přál bych si, abychom v defenzivě předváděli vyrovnanější výkony po celých 48 minut," řekl domácí kouč Terry Stotts.

Basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli podruhé v sezoně o jediný bod s Memphisem, a opět doma totožným výsledkem 99:100. Čtyřmi body v poslední minutě na tom měl hlavní podíl Pau Gasol, autor celkem 31 bodů. Předčil i domácího Kobeho Bryanta, který dal 26 bodů. Vítězný koš dal tři sekundy před koncem z trestného hodu Chucky Atkins. "V útoku jsme dělali všechno dobře, ale v obraně nám to v závěru nešlo a při pokusech o zastavení jsme soupeře moc často posílali na čáru trestného hodu," řekl Bryant.

V Clevelandu sice domácí LeBron James předčil s 33 body o dva nejlepšího hráče Golden State Jasona Richardsona, ale z vítězství 99:91 se radovali hosté. Přesto, že od konce první čtvrtiny hráli bez zraněného rozehrávače Barona Davise, dokázali Warriors přerušit sérii sedmi porážek na hřištích soupeřů.

Cleveland - Golden State 91:99
Minnesota - New Orleans/Oklahoma City 94:100
Milwaukee - Charlotte 99:93
Houston - Utah 102:88
Los Angeles Lakers - Memphis 99:100