Hlavní obsah

Z nominace házenkářek na MS vypadla brankářka Mučková, nahradila ji Malá

30. 11. 2021 12:43

Trenér českých házenkářek Jan Bašný musel těsně před odletem na mistrovství světa ve Španělsku udělat jednu změnu v nominaci. Na šampionát ze zdravotních důvodů neodcestuje brankářka Hana Mučková, kterou nahradila juniorská reprezentantka Michaela Malá.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Házenkářská reprezentantka Markéta Jeřábková a trenér české reprezentace Jan Bašný.Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Článek

Národní tým nechtěl potíže Mučkové blíže specifikovat, na svazovém webu ale uvedl, že nejde o koronavirus. Celá reprezentace před odletem prošla testy na covid-19 s negativním výsledkem.

Dodatečně povolaná gólmanka bude mít v nominaci jmenovkyni křídelnici Veroniku Malou. Českou jedničkou mezi brankářkami bude na šampionátu Petra Kudláčková, dvojkou pak Karin Řezáčová.

Foto: Robert Grim/chf.cz

Česká házenkářka Veronika Malá zakončuje jeden z útoků v duelu s Norskem na evropském šampionátu. Češky ale na ME s Norskem prohrály.Foto: Robert Grim/chf.cz

Osmnáctičlenný výběr odletí vpodvečer do Valencie, odkud se ve středu přesune do nedalekého města Llíria, kde odehraje základní skupinu. Do ní Bašného svěřenkyně vstoupí ve čtvrtek zápasem s Německem, dalšími soupeřkami budou Maďarsko a Slovensko.

Reklama

Sdílejte článek