Bottas oslavil narozeniny výhrou v prvním tréninku v Belgii, druhý trénink ovládl Verstappen

Spa-Francorchamps/Praha

Nejrychlejší čas dnešních tréninků na nedělní Velkou cenu Belgie formule 1 zaznamenal Max Verstappen. Pilot Red Bullu v dnešních odpoledních jízdách porazil Daniela Ricciarda z Renaultu, třetí místo obsadil obhájce titulu a vedoucí jezdec průběžného pořadí Lewis Hamilton z Mercedesu.

Valtteri Bottas běheme tréninku na GP Belgie.

Verstappen, který jako jediný dokázal narušit nadvládu mercedesů v dosavadním průběhu sezony, zajel na okruhu ve Spa-Francorchamps čas 1:43,744. Ricciarda porazil o 48 tisícin sekundy, šestinásobný mistr světa Hamilton na třetí příčce zaostal o 96 tisícin.

Čtvrtý byl už se ztrátou čtyř desetin Alexander Albon z Red Bullu, pátý Sergio Pérez z Racing Pointu a šestý Valtteri Bottas, který vyhrál první trénink. Dopolední čas druhého pilota Mercedesu, který dnes oslavil 31. narozeniny, byl o necelou sekundu pomalejší než Verstappenův.

Dlouhé rovinky okruhu ve Spa-Francorchamps zvýraznily problémy vozů Ferrari s výkonem motoru a ani jeden z jezdců italské stáje se nedostal do první desítky. Obhájce loňského vítězství v Belgii Charles Leclerc byl čtrnáctý a patnáctý, čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel byl dopoledne patnáctý a pak sedmnáctý.