Šampion Verstappen vyhrál úvodní tréninky na Velkou cenu Kanady

Lídr průběžného pořadí mistrovství světa formule 1 Nizozemec Max Verstappen z Red Bullu vyhrál úvodní tréninky na nedělní Velkou cenu Kanady. Čtyřiadvacetiletý úřadující šampion byl na okruhu Gillese Villeneuvea v Montrealu nejrychlejší v obou pátečních částech.

Max Verstappen při tréninku v Montrealu.

Po dopoledních jízdách nizozemský pilot odpoledne ještě zrychlil a nejblíže k němu se přiblížil Charles Leclerc. Monacký jezdec, jenž v hodnocení šampionátu zaostává po debaklu Ferrari v předchozí Grand Prix v Baku na třetím místě za Verstappenem o 34 bodů, za ním zaostal o 0,081 sekundy. Dopoledne byl pátý.

Třetí čas zajel Carlos Sainz s druhým monopostem Ferrari, jenž byl dopoledne druhý. Na čtvrtou příčku se vyšvihl čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel, jenž v Montrealu vyhrál v roce 2013 s Red Bullem a o pět let později s Ferrari. Za jezdcem stáje Aston Martin skončil čtyřicetiletý španělský veterán a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso ze stáje Alpine.

Verstappenův kolega z Red Bullu a druhý muž průběžného pořadí Mexičan Sergio Pérez byl v úvodním tréninku čtvrtý. Odpoledne ale na rozdíl od soupeřů o mnoho nezrychlil a obsadil 11. pozici.

Tréninky na Velkou cenu Kanady, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Montrealu: