Tréninky v Sepangu ovládl Massa s ferrari

SEPANG

Felipe Massa z týmu Ferrari vyhrál oba páteční volné tréninky na Velkou cenu Malajsie vozů formule 1 a potvrdil tak papírové předpoklady, podle kterých je tým z Maranella největším favoritem i ve druhém podniku letošního MS. Brazilský jezdec dokázal jako jediný stlačit čas na jeden okruh pod 1:35 minuty.

V dopolední jízdě skončili za pilotem italského týmu oba jezdci McLarenu. Španěl Fernando Alonso ztratil 248 tisícin, Lewis Hamilton z Velké Británie zaostal téměř o téměř osm desetin. O 67 tisícin pomalejší než nováček šampionátu byl se svým ferarri vítěz úvodního závodu letošního MS, Fin Kimi Räikkönen. Žádný další pilot se během první měřené jízdy nedostal pod 1:36 min. Nejblíže této hranici byl Nico Rosberg s williamsem, jenž zajel v závěru tréninku čas 1:36,308 min.

V odpoledním tréninku zpomalil téměř o sekundu vlivem rostoucí teploty tratě, která se vyšplhala na 51 stupňů Celsia, i Massa. Pětadvacetiletého pilota ve druhé jízdě doprovodili na pomyslné stupně vítězů jezdci stáje Renault, Giancarlo Fisichella a Heikki Kovalainen. Räikkönen s druhým ferrari byl opět čtvrtý, Alonso zajel se svým mclarenem dvanáctý čas a jeho stájový kolega Hamilton byl devátý.

Räikkönen po tréninkových jízdách oznámil, že po dohodě s mechaniky nebude u svého vozu měnit motor. Finský jezdec se během Velké ceny Austrálie potýkal s drobným únikem vody z chladícího okruhu a před podnikem v Malajsii se spekulovalo, že raději přijme penalizaci deseti míst na startovním roštu. "K výměně motoru není důvod," prohlásil v pátek Räikkönen.

První tréninky mnoho stájí nebralo zcela vážně a šetřilo své monoposty. V Sepangu totiž probíhalo během minulého týdne testování a piloti trať dobře znají, stejně jako mechanici už našli nejlepší možné nastavení vozů.