Hlavní obsah

Hamilton by mohl dostat trest za absenci na galavečeru FIA

18. 12. 2021 11:03

Lewis Hamilton by mohl dostat trest za absenci na čtvrtečním galavečeru Mezinárodní automobilové federace. V Paříži se exmistr světa formule 1 neobjevil na protest proti kontroverzním událostem ze závěru Velké ceny Abú Zabí, v níž v posledním kole přišel o titul. Podle pravidel je účast tří nejlepších aktérů v soutěžích mistrovství světa na slavnosti povinná.

Foto: Kamran Jebreili, Reuters

Lewis Hamilton krátce poté, co dojel ve Velké ceně Abú Zabí druhý a na stejném místě skončil i v celkovém pořadí MS.Foto: Kamran Jebreili, Reuters

Článek

„Pokud došlo k pochybení, nelze to pominout. Pravidla jsou pravidla,“ řekl nový prezident FIA Muhamad Sulajím.

Hamilton a jeho stáj Mercedes se cítí poškozeni verdikty ředitelství nedělní Grand Prix při výjezdu zpomalovacího vozu s následným restartem závodu v posledním kole. Do té doby suverénně vedoucí Brit v něm neodolal útoku Maxe Verstappena, který jej na čerstvých pneumatikách předjel a stal se na jeho úkor mistrem světa. Tým neuspěl ani s protesty a nakonec se vzdal odvolání.

„Vím, že Lewis je smutný kvůli tomu, co se stalo. Řekl bych, že je zlomený. Ale musíme teď přezkoumat, jestli nebyla porušena pravidla. Jsem ve funkci jen pár hodin, takže nemohu dát jasnou odpověď, dokud neověřím fakta," dodal Sulajím při jednom z prvních setkání s médii po pátečním zvolení.

Vedle Hamiltona nedorazil na pařížský galavečer ani šéf stáje Mercedes Toto Wolff. Vítěze Poháru konstruktérů reprezentoval pouze technický šéf týmu James Allison.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.