Hlavní obsah

Bagnaia se po odchodu od Ducati stane na čtyři roky jezdcem Aprilie

Dvojnásobný mistr světa MotoGP Francesco Bagnaia bude po odchodu z Ducati závodit od příští sezony se značkou Aprilia. Avizovaný transfer dnes potvrdil budoucí nový zaměstnavatel italského jezdce. Bagnaia, aktuálně sedmý muž pořadí královské motocyklové třídy, s ním podepsal čtyřletou smlouvu.

Foto: Pavlíček Luboš, ČTK

Francesco Bagnaia (v popředí) mění stáj.

Článek

Devětadvacetiletý Bagnaia vytvoří v továrním týmu Aprilie dvojici s krajanem Marcem Bezzecchim. V současném působišti se ocitl ve stínu hvězdného Španěla Marca Márqueze, jenž do týmu přišel před minulou sezonou a vloni se stal posedmé mistrem světa v nejsilnější třídě. Ve středu vedení Ducati oznámilo, že od roku 2027 nahradí Bagnaiu Španěl Pedro Acosta.

Bagnaia jezdí v MotoGP osmým rokem a dosud byl věrný Ducati. Stal se nejúspěšnějším jezdcem v historii značky. V roce 2022 ukončil její patnáctileté čekání na titul a hned přidal další. Dvakrát také skončil v šampionátu druhý, dosud pro stáj vybojoval 31 vítězství. Titul předtím získal i ve slabší třídě Moto2.

„Mít v týmu několikanásobného mistra světa je zodpovědnost a nemůžeme se dočkat, až ji převezmeme,“ uvedl v prohlášení šéf stáje Aprilia Racing Massimo Rivola.

Související témata: