Brzký pád. Salač měl v Indonésii v úvodu karambol. Nešťastný den, řekl

Byla to tuze nadějná startovní pozice, jenže jen krátce po zhasnutí úvodních světel bylo jasné, že ke stupňům vítězů to Filip Salač bude mít i tak v Indonésii hodně daleko. Hned v prvním kole se totiž propadl z třetí příčky až na 17., o chvíli později byl až ve druhé dvacítce, aby pak ve druhém kole přišel brzký pád českého jezdce. V celkovém pořadí šampionátu kategorie Moto2 tak Salačovi nyní patří osmá pozice.

Filip Salač

Salačovu kategorii v Indonésii poměrně suverénně ovládl Španěl Pedro Acosta před svým krajanem Canetem, třetí byl rovněž Španěl Fermin Aldeguer. „Snažil jsem se od začátku tlačit, ale musel jsem si dávat pozor, abych nezničil přední pneumatiku. Povedlo se a děkuji celému týmu,“ uvedl Acosta. Ten s výrazným náskokem 65 bodů před Italem Arbolinem vede celý seriál, osmý Salač zatím posbíral 108 bodů a na Acostu má manko 169 bodů.

Salač hned od začátku ztrácel, z první řady na startu přišel rychlý sešup až na konec druhé desítky. Záhy ho však Japonec Ogura v jedné ze zatáček po kontaktu sestřelil k zemi a pro Salače tak závod skončil dříve, než se pořádně rozjel.

„Tohle nebyla neděle, kterou jsme po včerejší dobré kvalifikaci očekávali. Nepodařilo se mi dobře odstartovat, pak jsem kvůli několika střetům v prvním kole ztratil další pozice, ale byla to moje chyba, protože jsem nechal dveře otevřené a byl jsem široký. Pak do mě ve druhém kole narazil další jezdec a já havaroval. Opravdu nešťastný den. Teď odjíždím do Austrálie s ještě větší motivací: loni jsme tam bojovali o pódium a letos se na něj chci dostat,“ řekl Salač.

Španěl Jorge Martín, který se po sobotním vítězství ve sprintu, dostal do čela šampionátu třídy MotoGP, v neděli útočil na navýšení náskoku. Půlku závodu vedl, zajížděl nejrychlejší kola, než po drobné chybě položil motocykl a závod pro něj skončil. Lídrem vyrovnané kategorie je tak po Indonésii Francesco Bagnaia z Itálie, jenž byl na okruhu Mandalika tím nejrychlejším. Martín na něj nyní ztrácí 18 bodů. Druhý byl v Indonésii Maverick Viňales, třetí Fabio Quartararo.

„Jsem velmi šťastný a myslím, že jsme si opravdu zasloužili takový závod. Startoval jsem ze 13. pozice a postupně se posouval. Když jsem viděl, jak Martín spadl, řekl jsem si, že musím být opatrnější a šetřit přední pneumatiku,“ uvedl Bagnaia.

Závod Moto3 vyhrál v Indonésii Brazilec Moreira, druhý byl Alonso z Kolumbie a třetí Španěl Muňoz. S náskokem 16 bodů se ale v čele šampionátu drží Jaume Masia ze Španělska.