Kornfeil byl v trénincích Moto3 v Německu devátý

Hohenstein-Ernstthal

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil obsadil deváté místo v úvodním tréninkovém dnu před nedělní Velkou cenou Německa. Na Sachsenringu byl český jezdec třídy Moto3 o necelou půlsekundu pomalejší než domácí vítěz Philipp Öttl, který v rychlejších odpoledních jízdách jen o čtyři setiny předčil Itala Tonyho Arbolina a španělského lídra mistrovství světa Jorgeho Martína.

Jakub Kornfeil - ilustrační foto.

Kornfeil odstartuje do devátého závodu sezóny jako osmý muž průběžné klasifikace. Dosud nebodoval jen v Itálii a naposledy v Nizozemsku zajel na pátém místě nejlepší výsledek sezóny. V Německu se mu nejvíc dařilo předloni, kdy vybojoval čtvrté místo.

V královské třídě MotoGP skončil Karel Abraham čtvrtý od konce na 22. pozici. Za nejlepším časem Jorgeho Lorenza ze Španělska zaostal český jezdec 1,67 sekundy.