Michek a Kulhavý vyhráli motokros v Petrovicích u Karviné

PETROVICE U KARVINÉ

Ve druhém pokračování sedmidílného mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu zvítězil ve třídě MX3 Open Martin Michek na stroji KTM. Ve třídě MX2 si v celkovém součtu bodů vedl nejlépe Josef Kulhavý na suzuki, který skončil v úvodní jízdě druhý a další jízdu vyhrál. Michek i Kulhavý jsou po dvou závodech také na prvním místě průběžné klasifikace. Třetí díl seriálu je na programu 3. července v Holicích.

Motokrosař Martin Michek

Németh měl sice ve třídě MX3 Open nejrychlejší start a snažil se v první jízdě diktovat tempo závodu, ale neodolal několika útočným pokusům Michka, který jej ve třetím kole předjel. Před zaskočeného Németha se dostal i Bartoš, jehož ale v závěru vyřadila ze hry o druhé místo technická závada. Jízdu nedokončili po pádech Žerava a Slovák Kohút, který po technických problémech njeviděl ani cíl druhé jízdy, kterou vyhrál systémem start - cíl Michek.

"S dnešním výsledkem jsem pochopitelně maximálně spokojen. Vyhráno ale rozhodně ještě nemám. Sezóna je dlouhá a může se ledacos stát," uvedl Michek po závodě.

Druhý závod MMČR v motokrosu v Petrovicích u Karviné:
Třída MX3 Open:
1. jízda: 1. Michek (KTM), 2. Németh (Maď./KTM), 3. Čepelák (Yamaha), 4. Kadleček (Husaberg), 5. Brumla (Kawasaki), 6. Michalec (Honda).
2. jízda: 1. Michek, 2. Bartoš (KTM), 3. Németh, 4. Žerava (Honda), 5. Čepelák, 6. Kadleček.
Celkově: 1. Michek 50, 2. Németh 42, 3. Čepelák 36, 4. Kadleček 33, 5. Michalec 28, 6. Brabec (Kawasaki) 26.
Průběžné pořadí: 1. Michek 95, 2. Németh 89, 3. Čepelák 74, 4. Kadleček 60, 5. Bartoš 58, 6. Michalec 54.