Salač dojel v Austinu pátý, v motocyklovém MS si polepšil na čtvrté místo

Páté místo obsadil Filip Salač ve Velké ceně Ameriky silničních motocyklů. Závod Moto2 v Austinu vyhrál Španěl Pedro Acosta. V pořadí mistrovství světa se Salač po třetím dílu sezony posunul na čtvrtou příčku. Závod MotoGP ovládl Španěl Álex Rins. Úřadující šampion Ital Francesco Bagnaia po vítězství v sobotním sprintu a startu z pole position upadl z vedoucí pozice.

Český motocyklový závodník Filip Salač.

Jednadvacetiletý český jezdec začínal po třetím místě v kvalifikaci z první řady. Po startu mírně ztratil, ale vzápětí se zapojil do boje vpředu. V průběhu závodu odjeli Acosta, jenž navázal na triumf z úvodní Grand Prix v Portugalsku, a Ital Tony Arbolino. Ten zaostal za vítězem o 146 tisícin sekundy, ale udržel vedení v šampionátu. Salač si v závěrečném kole díky potížím soupeřů polepšil ze sedmé příčky a vylepšil svou bilanci po 4. místě v Portimau a 7. příčce v Argentině na 33 bodů.

Rins si připsal premiérový triumf s hondou, na kterou přesedlal před sezonou ze suzuki. V USA uspěl už počtvrté - v roce 2013 vyhrál v Moto3, o tři roky později v Moto2 a v roce 2019 v MotoGP. Týmu LCR Honda zajistil Rins první vítězství od roku 2018, kdy v Argentině uspěl Brit Cal Crutchlow. Vyhrál o téměř tři a půl sekundy před Italem Lucou Marinim, třetí byl Francouz Fabio Quartararo. Šestý dojel Ital Marco Bezzecchi a zvýšil svůj náskok v čele seriálu před Bagnaiou na 11 bodů.

Ve třídě Moto3 vybojoval první vítězství v kariéře Španěl Iván Ortolá. Osmnáctiletý jezdec v úvodu málem upadl, ale nakonec se prosadil poprvé v MS na stupně vítězů. V úvodních dvou závodech ani nebodoval.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.