Salač sahal po bodech, ty mu těsně unikly

Misano

Filip Salač obsadil 16. místo v motocyklové Velké ceně Emilie-Romagny a ani ve druhém závodě Moto3 na okruhu v Misanu na body nedosáhl. Před týdnem v Grand Prix San Marina skončil na stejné trati dvacátý, tentokrát ho při triumfu kontroverzního Itala Romana Fenatiho dělilo od bodované patnáctky jen 84 tisícin sekundy. Ve Světovém poháru elektrických strojů v kategorii MotoE naproti tomu zabodoval Jakub Kornfeil, který ve dvou víkendových závodech dojel na 12. a 13. místě.

Závod Moto3 ovládl Ital Roman Fenati

Fenati pro sebe rozhodl dramatický závěr, jeho maximem v sezoně přitom dosud bylo až osmé místo z minulého týdne. Bylo to ale jeho celkově 12. vítězství a druhé po návratu ke kariéře, kterou v roce 2018 nakrátko ukončil po incidentu, při kterém právě v Misanu v závodě Moto2 zmáčkl v rychlosti kolem 200 km/h na rovince brzdu vedle jedoucímu soupeři. Stálo ho to tehdy dočasně závodní licenci.

Salač po čtrnáctém místě v trénincích zajel v dopoledním warm-upu šestý čas, ale závod mu tolik nevyšel. Po startu se pohyboval na konci druhé desítky, ale nakonec v osmém závodě sezony dosáhl alespoň na třetí nejlepší výsledek.

"Po startu jsem byl zase vytlačen, byla to i trošku moje chyba, že jsem chtěl jet zvnějšku do čtvrté zatáčky. Protože je tady nový asfalt, který není ještě na okraji dráhy nagumovaný, nemohl jsem přidat a propadl jsem se až na třiadvacátou pozici," uvedl Salač v tiskové zprávě. "Dotahoval jsem se dopředu, ale pak mi opět praskla kapota, vypadl airbox a motorka zase nejela. I když jsem nakonec na bodovanou pozici nedosáhl, se svým výkonem jsem docela spokojený. V zatáčkách jsem měl navrch, rychlost tam je. Takže tento víkend hodnotím pozitivně," konstatoval.

Kornfeil si v sobotním závodě MotoE po pádech pěti soupeřů vyrovnal letošní maximum 12. místem, o den později, kdy startovní rošt obsadili jezdci podle sobotního pořadí, byl o místo horší. Svoji dosavadní bilanci v seriálu rozšířil dohromady o sedm bodů, ale stále na 18. pozici uzavírá průběžné hodnocení. Lídrem SP je dva závody před koncem Matteo Ferrari.

Velká cena Emilie-Romagny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (Itálie):