Salač v kvalifikaci předčil Kornfeila, ale oba pojedou zezadu

Buriram

Filip Salač skončil čtrnáctý a Jakub Kornfeil patnáctý v kvalifikaci Velké ceny Thajska silničních motocyklů, ale oba v neděli odstartují do závodu Moto3 z mnohem horších pozic. Kvůli trestům z pátečních tréninků se oba čeští jezdci na startu postaví až do předposlední řady.

Karel Abraham během tréninku v Thajsku.

Kornfeila rozhodčí potrestali za bezohlednost v prvním tréninku, Salač zase doplatil na pomalou jízdu ve třech nebo více sektorech trati. Po penalizacích to pro Kornfeila znamenalo 25. a pro Salače 27. místo na startovním roštu. Nejrychlejší byl na okruhu v Buriramu Ital Celestino Vietti.

Karel Abraham v MotoGP vyjede z 20. místa, tedy rovněž z předposlední řady. Kvalifikaci královské třídy vyhrál Francouz Fabio Quartararo, ale fanoušky mnohem více zajímal výkon Marca Márqueze, který měl v pátečním tréninku těžký pád. Šestadvacetiletý španělský jezdec skončil navzdory bolestivě naraženým zádům, kyčli a nohám třetí a zajistil si první řadu.

Márquez může v Buriramu získat šestý titul v MotoGP. Do Thajska přijel s náskokem 98 bodů v pořadí MS před Italem Andreou Doviziosem. K tomu, aby mohl slavit už v neděli, potřebuje získat o dva body více než jeho rival z Ducati. Dovizioso byl v kvalifikaci sedmý.