Hlavní obsah

Šokovaný König vzkazuje z Indonésie: Větší déšť jsem v životě neviděl!

20. 11. 2021 21:20

Těšil se, že v sobotu poprvé v kariéře pojede závod superbiků mezi elitou. K tomu ale nedošlo. Oliver König stejně jako další nemohli odstartovat kvůli obrovskému dešti. První závod se tedy uskuteční v neděli od 4:00 (PP Nova Sport 1) a druhý od 8:00. „Dva závody v jednom dni jsem nejel, ale nebojím se toho. Jsem moc rád, že se s motorkou čím dál více sžívám," hlásil König, který v Indonésii jede za tým Pedercini Racing na litrové kawasaki.

Foto: Václav Duška Jr.

Český závodník Oliver König má za sebou první ostrá kola se superbikovou motorkou. Za sebou má premiérový pád, pak ukázal progres.Foto: Václav Duška Jr.

Článek

Český talentovaný jezdec ukazuje, že ani mezi nejlepšími na superbicích se neztrácí. Důkazem je sobotní kvalifikace v rámci Superpole. König sice skončil na posledním místě, ale s odstupem menším než tři vteřiny na nejrychlejšího lídra šampionátu Topraka Razgatlioglu. A například na předposledního Španěla Tito Rabata ztratil pouze 0,6 vteřiny. „Jsem z toho nadšený. Kdyby mi někdo řekl, že nebudu mít ani vteřinu na mistra světa z Moto 2 a bývalého jezdce MotoGP, nevěřil bych mu. Vážím si toho pokroku, ale stále ho beru s pokorou," konstatoval český jezdec.

König  dobrých časů zajel více, nebyla to pouze otázka jednoho rychlého kola. „Cítil jsem se lépe než v pátek. Postupně si osahávám limity superbikové motorky, i když do nich mám ještě daleko," tvrdil český jezdec, který už dal do řeči s některými jezdci ze šampionátu. „Bavil jsem se s Nizozemcem Van Der Markem a jeho trenérem, byly od nich docela dobré reakce na tu moji ztrátu, za což jsem rád. Snad to nebude tak špatné."

Na první závodní zkušenosti si však musí počkat až do neděle, protože začalo hustě pršet. Nebylo možné motorky pustit na trať. „Větší déšť jsem v životě neviděl. Předpověď je taková, že mělo pršet celý víkend, v neděli je pravděpodobnost 60 procent, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Tady se to mění opravdu z minuty na minutu," dodal König.

Reklama

Sdílejte článek