Návrat klasiky. Praga se úspěšně představila ve Spa

Když návrat klasické značky, tak na klasickém okruhu. Víkendový podnik seriálu Dutch Supercar Challenge (DSC) v belgickém Spa okořenila premiéra sportovního vozu Praga R4S, s nímž se po slavné trati proháněly hned tři týmy. V českých barvách si obnovenou premiéru slavné značky užil zpěvák a milovník adrenalinu Daniel Landa s Josefem Petákem.

Sportovní vůz Praga R4S a Daniel Landa.

Landa s Petákem si v závodu dojeli pro solidní devatenácté místo, senzací pak byla třetí příčka nizozemského pilota Berryho van Elka, který s pragovkou obsadil v sobotním závodu třetí příčku. Další příležitost ukázat se na mezinárodním poli bude mít tradiční česká značka v polovině července v belgickém Zolderu.

Díky karbonovým částem karosérie pouze osmisetkilový sportovní speciál Praga R4S pohání osmiválcový motor o objemu 3,2 litru s výkonem 520 koní. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 2,8 sekundy. Uvedení sportovního vozu je již druhým comebackem značky Praga. Loni začaly stroje se slavným jménem startovat v seriálu motokár.