Hlavní obsah

O vítězství bojoval český tým na trati i na ředitelství

31. 5. 2021 19:46

Tvrdě vybojované první vítězství. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra veze z francouzského okruhu Paul Ricard trofej za vítězství v Lamborghini Super Trofeo ve třídě Pro-AM. Premiérový triumf dvojice Formánek - Záruba si tým musel vybojovat na trati i na ředitelství závodu.

Foto: Buggyra media

České barvy na slavném okruhu...Foto: Buggyra media

Článek

Dvě podia, z toho jedno vítězství. Mičánek Motorsport powered by Buggyra veze ze závodu Lamborghini Super Trofeo nejcennější výsledek v historii. Hlavně neděle pak přinesla dramatický boj.

Už v sobotu tým ukázal, že bude na francouzské trati silný. Josef Záruba dovedl po kvalitním výkonu Huracán EVO v českých národních barvách do cíle na celkovém devátém místě a druhé pozici v kategorii Pro-AM.

V neděli pak stejný jezdec závod odstartoval a začal si budovat náskok v čele třídy. O ten pak posádka přišla kvůli výjezdu safety car, ale i díky povedenému pit stopu stále držela vedoucí příčku. O ni přišel Bronislav Formánek až v posledním kole, kdy jej předjel polský závodník týmu VS Racing Karol Basz. Formánek se mu předjetí ještě pokusil vrátit, nakonec ale pod šachovnicovou vlajkou projel o šest desetin za svým sokem.

Start sezony Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Buggyra media

Tým ale u ředitelství závodu napadl neregulérnost předjetí - Basz se totiž před Formánka dostal pod vyvěšenou žlutou vlajkou. Při následném souboji navíc vyjel mimo trať. Ředitel závodu protest uznal a vozu VS Racing dodatečně udělil vteřinovou penalizaci. I symbolická vteřina díky těsnému dojezdu stačila, aby se duo Formánek - Záruba posunulo na první příčku třídy Pro-AM a celkovou sedmou pozici.

Výsledek, k němuž směřovali

„Je to pro nás výsledek, ke kterému jsme směřovali. Před sezonou jsem říkal, že důležité je, abychom byli kvalitně připravení, nedělali chyby a tým i jezdci bezchybně pracovali. Pak můžeme bojovat o nejvyšší příčky. A přesně tak to o víkendu bylo," hodnotí francouzskou misi manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Makeš zažil na Slovakiaringu divoký víkend

Buggyra

„Samozřejmě bych byl raději, kdybychom si vítězství vychutnali na trati a nezískali ho v kanceláři, ale manévr, který nás o vedení připravil, nepochybně neregulérní byl. Nebýt jej, slavili jsme hned," okomentoval Mičánek rozhodnutí ředitelství závodu, které tým posunulo na první příčku. „Věřím, že je to jen první ze série podobných výsledků. A že další si vybojujeme už jen přímo na asfaltu," doplnil.

Práci týmu si pochvaluje i Bronislav Formánek. „Za mě velká spokojenost. Všechno fungovalo - auto, mechanici, inženýři. A i mně se dařilo a zrychloval jsem víc, než jsem sám čekal," konstatuje dlouholetý závodník týmu.

Josef Záruba, který nedělní závod skvěle rozjel, pak doplnil: „Broňa podal skvělý výkon a všechno bylo, jak má být. Závod ukázal náš skutečný potenciál a budeme na něj chtít navázat v dalších podnicích."

Prestižní série Lamborghini Super Trofeo pokračuje už za tři týdny závodem v nizozemském Zandvoortu.

Reklama

Sdílejte článek