Hlavní obsah

Super Trofeo na Paul Ricard: Formánek se Zárubou chtějí navázat na loňské vítězství

3. 6. 2022 17:19

Po dlouhé dvouměsíční pauze se do závodního tempa vrátí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra v šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. Dvojice Bronislav Formánek a Josef Záruba bude chtít na francouzské trati Paul Ricard navázat na pódiová umístění z prvního závodu sezony na Imole. A v paměti mají i loňský rok, kdy si připsali první vítězství ve třídě Pro-AM.

Foto: Buggyra media

Posádka Formánek - Záruba

Článek

Osm týdnů pauzy s jedním závodním představením ve FIA CEZ na Hungaroringu a třemi testy. Tak vypadala nejdelší přestávka týmu v letošní sezoně. „Pro týmy to bude skoro jako začít sezonu nanovo, takže sami budeme zvědaví, jestli se poměr sil z prvního víkendu na Imole nějakým způsobem změní. My jsme každopádně k pauze přistoupili zodpovědně a věřím, že bychom do druhého podniku sezony mohli jít silnější," říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

A zdůrazňuje, že druhý závodní víkend hostí stejně jako loni francouzský Le Castellet a jeho okruh pojmenovaný po závodníkovi Paulu Ricardovi. „Je to trať, na které máme hodně natestováno, byli jsme zde i těsně před závody, takže připraveni bychom měli být dobře," říká Mičánek.

Bronislav Formánek měl při testech těžkou nehoduVideo: Buggyra

Dvojice pilotů Bronislav Formánek - Josef Záruba bude mít na jihu Francie na co navazovat. Loni si zde připsali první vítězství. A z Imoly jedou po prvním podniku s prvním pódiovým umístěním. „Oba jej máme rádi, daří se nám tu, takže se na víkend těšíme," říká Formánek. „Imola pro nás oba byla nový okruh. Teď jedeme na místo, které dobře známe, daří se nám na něm a máme tady i natestováno," vypočítává faktory, které by dvojici mohly hrát do karet, Josef Záruba.

Zároveň ale připomíná, že první závodní víkend na začátku dubna ukázal, jak je šampionát v letošním roce vyrovnaný. Všechny týmy totiž přesedly na novou specifikaci Lamborghini Huracán ST EVO 2. Roli tak teď hraje i to, jak rychle se jezdci i závodní inženýři na nové auto s pozměněnou aerodynamikou adaptují. „Výhodou pro nás je, že jsme kromě testování jeli i vytrvalost FIA CEZ, takže máme výhodu jednoho závodu ve stejném formátu, jako je Super Trofeo," připomíná Jiří Mičánek, který s Bronislavem Formánkem úvodní podnik středoevropské okruhové sezony ovládl.

Tým na Paul Ricard nasadí stejně jako loni dva vozy. Za volant druhého Huracánu ve třídě LB Cup usednou Kurt Wagner a Libor Dvořáček.

Reklama

Související témata: