Italskou rallye vyhrál Ogier a zvýšil vedení v seriálu mistrovství světa

Olbia

Italskou rallye vyhrál obhájce titulu Francouz Sébastien Ogier a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí šampionátu. Jezdec týmu Toyota porazil stájového kolegu Elfyna Evanse z Británie o 46 sekund a zaznamenal 52. vítězství v seriálu WRC. Třetí skončil Belgičan Thierry Neuville s hyundaiem. Český pilot Martin Prokop s Fordem Fiesta si oproti sobotě polepšil o dvě příčky a obsadil 13. místo.

Sébastien Ogier na trati Italské rallye,

Smutnou postavou rallye byl opět Estonec Ott Tänak. Předloňský mistr světa si vypracoval před Ogierem čtyřicetisekundové vedení, ale ve čtvrté sobotní erzetě musel stejně jako před dvěma týdny v Portugalsku z prvního místa odstoupit. Tänak trefil kámen a poničil zadní zavěšení svého vozu hyundai.

Neúspěšný den korejské značky podtrhl v sobotu vítěz Italské rallye z minulých dvou let Dani Sordo. Španěl byl průběžně druhý za Ogierem, ale v předposledním sobotním testu šel se svým i20 přes střechu a nedokončil.

Sedminásobný mistr světa Ogier díky celkovému čtvrtém triumfu v Sardinii zvýšil náskok na Evanse na 11 bodů. Letos vyhrál v pátém závodu sezony potřetí, předtím byl nejrychlejší v Monte Carlu a Chorvatsku. Další je na programu keňská Safari rallye, která se vrací do programu MS po 19 letech.