Kopecký vstoupil do rallye na Madeiře třetím místem v úvodní erzetě

FUNCHAL

Český automobilový jezdec Jan Kopecký obsadil třetí místo v úvodní divácké rychlostní zkoušce Rali Vinho Madeira, sedmého dílu sériálu Intercontinental rallye challenge. Do soutěže nejlépe vstoupil úřadující šampion Kris Meeke z Velké Británie, za kterým pilot továrního týmu Škoda Motorsport zaostal o sedm desetin vteřiny.

Druhé místo obsadil na 2,18 km dlouhém měřeném úseku domácí Bruno Magalhaes závodící stejně jako ostrovní jezdec s peugeotem. Druhý pilot mladoboleslavské automobilky a lídr průběžného pořadí IRC Juho Hänninen z Finska byl čtvrtý s odstupem 1,1 vteřiny na první místo. V barvách Škody na Madeiře startuje i Belgičan Freddy Loix, který je zatím šestý.

Specifická asfaltová soutěž, na které startuje Škoda poprvé, pokračuje v pátek dalšími dvanácti erzetami. Vítěz bude znám v sobotu.