Ogier uhájil v Keni triumf, Prokop byl jedenáctý

Sébastien Ogier vyhrál Keňskou rallye a při pátém startu v sezoně si připsal třetí prvenství. Jeho náskok před obhájcem vítězství a týmovým kolegou z Toyoty Kallem Rovanperäm činil po 19 rychlostních zkouškách pouhých 6,7 sekundy. Tým japonské automobilky obsadil v Africe stejně jako vloni první čtyři místa, triumf zkompletovali Elfyn Evans a Takamoto Kacuta. Martin Prokop při třetím startu v Keni poprvé dojel do cíle a obsadil jedenácté místo, v kategorii WRC2 byl třetí.

Sébastien Ogier ovládl Keňskou rallye.

Osminásobný mistr světa Ogier startuje jen ve vybraných závodech a v Keni zopakoval triumf z roku 2021. Jeho nástupce na světovém trůnu Rovanperä stejně jako v sobotu Francouzův náskok stahoval, oproti předchozímu dnu zlikvidoval více než polovinu manka, ale na změnu pořadí to finskému pilotovi nestačilo.

"Neuvěřitelné. Koukněte na to, i v power stage jsem dostal kamenem do čelního skla. Měli jsme takových potíží, tolik smůly, ale dotáhli jsme to do cíle," radoval se devětatřicetiletý Ogier po 59. vítězství v kariéře.

Rovanperä si nicméně upevnil vedení v šampionátu před Thierrym Neuvillem z Belgie, který sice za volantem hyundaie vyhrál závěrečnou power stage, ale byl to jeho jediný dílčí úspěch za celý víkend. V rallye obsadil až osmé místo, poté co nedokončil páteční první etapu kvůli poškozenému zavěšení kol.

Šampionát bude pokračovat za měsíc od 20. do 23. července v Estonsku.