Hlavní obsah

Portugalskou rallye vede Evans, Loeb ani Ogier první etapu nedokončili

20. 5. 2022 22:15

Lídrem Portugalské rallye po páteční první etapě je britský pilot Elfyn Evans. Před sobotním pokračováním dramatické soutěže plné defektů, havárií a technických problémů má náskok 13,6 sekundy před týmovým kolegou z Toyoty a vedoucím mužem mistrovství světa Kallem Rovanperäm. Úvodní etapu nedokončily více než tři desítky pilotů, mezi nimi francouzské hvězdy Sébastien Loeb a Sébastien Ogier, po havárii ve čtvrtém testu z dosavadních devíti odstoupil také český jezdec Erik Cais. Druhý český účastník Martin Prokop se drží na 22. pozici.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Ogier i Loeb nedokončili v Portugalsku 1. etapu, vede EvansVideo: sntv

 
Článek

Loeb měl nehodu v páté rychlostní zkoušce, do níž vstupoval jako lídr pořadí. Hned v první zatáčce ale skončil v bariéře a s ulomeným pravým zadním kolem nemohl pokračovat a přepustil vedení Evansovi. Jen o dvě zkoušky později Loeba následoval Ogier, kterému po opakovaném defektu došly náhradní pneumatiky. Oba startují teprve podruhé v sezoně, zahajovací Rallye Monte Carlo vyhrál Loeb před Ogierem.

Potíže měli v průběhu prvního dne v Portugalsku mimo jiné i exmistr světa Ott Tänak, druhý muž průběžného pořadí MS Thierry Neuville či třetí Craig Breen. Neuville v předposlední zkoušce dne nabral bezmála minutu a půl ztráty a propadl se z druhého místa na sedmé. Za Evanse se díky tomu posunuli vítěz předchozích dvou závodů Rovanperä a Sordo, který za volantem Hyundai už za prvním místem zaostává o tři čtvrtě minuty. Neuvillův odstup je ještě o minutu větší, těsně za ním se drží Breen, zatímco desátý Tänak už ztrácí přes tři půl minuty.

V sobotu bude čtvrtý díl seriálu pokračovat sedmi erzetami, v neděli jich bude na programu zbývajících pět.

Portugalská rallye - po 1. etapě
1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris)1:25:43,3
2. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris)-13,6
3. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20)-44,4
4. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris)-49,6
5. Greensmith, Andersson (Brit., Švéd./Ford Puma)-1:00,7
6. Loubet, Landais (Fr./Ford Puma)-1:15,6
...
22. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta)-10,13,2
Cais, Těšínský (ČR/Ford Fiesta)nedokončili

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •