Premiérovou Belgickou rallye vyhrál domácí pilot Neuville

Premiérovou Belgickou rallye v seriálu mistrovství světa ovládl domácí pilot Thierry Neuville. Pro první vítězství v sezoně si ve finiši na okruhu Spa-Francorchamps dojel před irským kolegou z Hyundaie Craigem Breenem.

Premiérovou Belgickou rallye v seriálu mistrovství světa ovládl domácí pilot Thierry Neuville. (ilustrační foto)

Třiatřicetiletý Neuville využil znalosti úzkých silnic ve Flandrech, protože belgický závod už v minulosti vyhrál ještě jako součást evropského šampionátu. Od první etapy vedl a náskok udržel i v závěrečném dějství na okruhu ve Spa-Francorchamps. Breena porazil o půl minuty.

Třetí skončil finský pilot Kalle Rovanperä se ztrátou 43 sekund, v těsném souboji o bronz porazil čtvrtého Brita Elfyna Evanse a sedminásobného šampiona Sébastiana Ogiera z Francie.

Obhájce titulu však i přes umístění na páté příčce stále vede s výrazným náskokem průběžné pořadí mistrovství světa. Ogier má na kontě 162 bodů o druhé místo se po čtrnáctém triumfu v kariéře se 124 body dělí Neuville a Evans.

Belgická rallye v kalendáři MS nahradila původně plánovanou soutěž v Severním Irsku, jež vypadla kvůli ekonomické nejistotě způsobené koronavirovou pandemií.