Rovanperä potřetí za sebou kraloval v Estonsku, MS v rallye vede o 55 bodů

Estonskou rallye vyhrál potřetí za sebou Fin Kalle Rovanperä. Úřadující mistr světa díky druhému letošnímu triumfu zvýšil svůj náskok v čele seriálu. Po osmi soutěžích vede už o 55 bodů před týmovým kolegou z Toyoty Britem Elfynem Evansem, který dnes obsadil čtvrté místo.

Fin Kalle Rovanperä na trati Estonské rallye.

Rovanperä triumfoval na rychlých šotolinových tratích v okolí Tartu dominantním způsobem. Dvaadvacetiletý jezdec ovládl 14 z 20 rychlostních zkoušek a zvítězil o téměř 53 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem s hyundaiem.

Zbylých šest měřených testů vyhrál domácí favorit Ott Tänak. Světový šampion z roku 2019 musel krátce před začátkem rallye vyměnit motor svého fordu a v soutěži startoval s pětiminutovou penalizací. Nakonec obsadil osmé místo a získal šest bodů. V hodnocení MS ztrácí na druhého Evanse 11 bodů.

Předloni se Rovanperä v Estonsku stal nejmladším vítězem světové rallye. Nyní si připsal jubilejní desáté prvenství. Třetí skončil jeho krajan Esapekka Lappi s hyundaiem s bezmála minutovou ztrátou.

Třináctidílný světový šampionát bude pokračovat za dva týdny ve Finsku.

Estonská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) 2:36:03,1