Hlavní obsah

Suverén Kopecký pošesté vyhrál Rallye Český Krumlov

18. 5. 2019 16:15

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál popáté v řadě a pošesté v kariéře Rallye Český Krumlov. Úřadující český šampion a hlavní favorit porazil ve třetím závodě domácího seriálu druhého Filipa Mareše o minutu a 13 vteřin, třetí místo obsadil s odstupem dalších 16 sekund Jan Černý.

Foto: Petr Skřivánek, ČTK

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál popáté v řadě a pošesté v kariéře Rallye Český Krumlov. ÚFoto: Petr Skřivánek, ČTK

Článek

Kopecký, startující poprvé s novou verzí vozu Škoda Fabia R5, se na populární soutěži vyrovnal i s půlminutovou penalizací, kterou dostal v pátek za nesprávné projetí retardéru. Na chvilku klesl na čtvrté místo, ale ještě v pátek se dostal zpět do čela a dnes náskok postupně zvyšoval.

"Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, protože je to jedna z nejnáročnějších soutěží v domácím mistrovství. S novým autem jsme neměli žádné technické potíže, doufám, že bude minimálně stejně spolehlivé jako předchozí verze Fabie R5," uvedl Kopecký pro autosport.cz.

Oslavu vítězství si ale přímo v Českém Krumlově neužil, protože spěchal domů. S přítelkyní totiž čekají potomka.

Boj o druhé místo mezi Marešem a Pechem

O druhé místo s Marešem dlouho bojoval Václav Pech, jenž ale nejprve chyboval v desátém měřeném testu a o tři erzety později jej zastavila nehoda. Zkušený pilot trefil balík slámy, vylomil kolo a rallye pro něj skončila. Na Mareše následně útočil Černý, předstihnout jej ale nedokázal.

"Jsme rádi, že to takhle dopadlo a že jsme si to druhé místo snad i sami vybojovali. Každý viděl, že jsme se tahali o vteřiny. Závěr byl těžký, po odstoupení Vaška Pecha jsme se museli ukáznit, abychom nevyvedli nějakou hloupost, a naštěstí se nám to povedlo," oddechl si Mareš.

Radost měl nakonec i Černý, jenž v pátek havaroval na přejezdu mezi rychlostními zkouškami. Vůz ale příliš nepoškodil a v rallye pokračoval. "Když jsem včera viděl na přejezdu ten strom v autě, tak jsem chvíli myslel, že je konec. To, že budeme v cíli na bedně, bych vůbec nevěřil. Vyhráli jsme erzetu a užili si to. Snad jsme to konečně všechno prolomili," uvedl Černý.

Čtvrtým dílem MČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 14. a 15. června.

Rallye Český Krumlov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:27:15,5,
2. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:13,9,
3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:29,9,
4. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -1:40,2,
5. Štajf, Havelková (Volkswagen Polo Gti R5) -3:27,1,
6. Březík, Omelka (Škoda Fabia R5) -4:05,9,
7. M. Vlček, Krajča (Hyundai i20 R5) -4:44,6,
8. Rujbr, Švec (Škoda Fabia R5) -5:41,7.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?