Valoušek vyhrál v Pačejově a vede šampionát ve sprintrallye

PAČEJOV

Rallye Pačejov, pátý závod mistrovství republiky ve sprintrallye, vyhrál Pavel Valoušek se Škodou Fabia. Úřadující český šampión ve dvoudenních soutěžích se díky třetímu triumfu za sebou dostal do čela průběžného pořadí seriálu.

Pavel Valoušek

Valoušek vyhrál v západních Čechách s pohodlným, více než minutovým náskokem před Janem Sýkorou na mitsubishi. Třetí skončil dosavadní lídr šampionátu Miroslav Jakeš s autem stejné značky, jenž nyní na nového vedoucího muže ztrácí tři body.

Valouškovi pomohl k třetímu triumfu za sebou po Rallye Vysočina a Rallye Krkonoše výpadek Romana Odložilíka, jenž musel v předposlední, sedmé erzetě odstoupit z prvního místa kvůli technickým problémům svého Citroënu Xsara.

Šestým dílem šampionátu ve sprintrallye bude zářijová Horácká rallye.

Rallye Agropa Pačejov, pátý závod MČR ve sprintrallye
1. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia WRC) 44:19,8, 2. Sýkora, Škardová -1:02,7, 3. Jakeš, Gross (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:26,8, 4. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -1:40,6, 5. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -1:41,1, 6. Tomaštík, Lounová (Subaru Impreza WRC) -2:05,6.