Vytrvalostní závod aut v Mostu vyhráli Janiš, Mücke a Charouz

MOST

Posádka Jaroslav Janiš, Antonín Charouz a Němec Stefan Mücke s vozem Mercedez Benz DTM vyhrála tříhodinový vytrvalostní závod cestovních vozů divize 4, který byl vrcholem pátého dílu mistrovství republiky na okruhu v Mostu. Na druhém místě se ztrátou sedmi okruhů skončila posádka Luis Scarpassio, Fabio Ghizi s ferrari.

Posádka Antonín Charouz, Jaroslav Janiš a Němec Stefan Mücke (zprava)

Ve skupině do 3500 ccm sice vytrvalostní závod nejlépe rozjel Jiří Mičánek s Porsche 997, po vystřídání jezdců ale druhou polovinu ovládly vozy BMW. Prvenství si zajistili Robert Šenkýř s Petrem Vencálkem před týmovými kolegy Zdenkem Baranem a Michalem Dolákem. Na Mičánka s Martinem Jermanem zbylo až třetí místo, přesto si udrželi vedení v průběžném hodnocení šampionátu.

Ve skupině do 2000 ccm o víkendu zvítězili obhájci titulu Vladimír Hladík se Zdeňkem Dudou na voze Renault Clio.

Ve sprinterském závodě divize 4 vyhrál suverénně Švéd Thed Björk na Audi A4 DTM, který měl před druhým v cíli Antonínem Charouzem téměř půlminutový náskok. Ve skupině do 3500 ccm byl nejrychlejší Mičánek.

V programu domácího šampionátu už zbývají pouze dva závody na Masarykově okruhu. Těmi budou 20. září Podzimní cena Brna a 17. října vytrvalostní závod Epilog.

Pátý závod MMČR automobilů na okruzích v Mostu:
Vytrvalostní závod na tři hodiny - divize 4 - absolutně: 1. A. Charouz, J. Janiš (oba ČR), Mücke (Něm./Mercedes Benz DTM) 109 kol, 2. Scarpaccio, Ghizi, Cressoni (It./Ferrari) -7 kol, 3. Cvörnjek, Richard (Rak./Porsche 997) -7 kol.
Do 3500 ccm: 1. Šenkýř, Vencálek (ČR/BMW M3) 99 kol, 2. Baran (SR), Dolák (ČR/BMW M3), 3. Mičánek, Jerman (ČR/Porsche 997) -1 kolo.
Do 2000 ccm: 1. Hladík, Duda (ČR/Renault Clio) 94 kol, 2. Valášek, Horňák (ČR/Renault Clio) -2 kola, 3. Hes, Barčák (ČR/Renault Clio) -4 kola.
Sprint - divize 4 absolutně: 1. Björk (Švéd./Audi A4) 19:59,896, 2. A. Charouz (Mercedes Benz DTM) -28,669, 3. Stanco (Pol./Ferrari) -1:36,361.
Do 3500 ccm: 1. Mičánek (ČR/Porsche 997) 20:23,828, 2. Slomian (Pol./Lotus) -7,617, 3. D. Michl (ČR/Opel Michl) -10,532.
Divize 3 - volná formule:
1. závod: 1. Passer (Van Diemen) 22:11,272, 2. Chabr (Tomis) -2,254, 3. Palmi (Van Diemen) -21,418.
2. závod: 1. Chabr 22:13,976, 2. Passer -0,158, 3. Kašpárek (formule BMW) -17,037.

Velká cena Miami - kvalifikace na sprint dnes 22 : 30
20240503T22 : 30:00+0200
Velká cena Miami - kvalifikace na sprint

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.