Hlavní obsah

ANTOŠOVA BŘITVA: Proboha, vzpamatujme se! O drzosti lidí, co poslali český hokej do p*dele

9. 6. 2022 13:17

V sobotu 18. června budeme volit nového prezidenta našeho hokeje, já mám ale v ten den svátek, což bude větší oslava než hledání svazového šéfa. Kandidátů máme šest a rozdělil bych je do tří skupin. V té první jsou lidé ze svazu (Šlégr, Ščerban, Černý), ve druhé lidé vně (Hadamczik, Hašek) a pak je tu Bříza.

Foto: Sport.cz

Jiří Šlégr kandiduje na prezidenta Českého hokeje.

Článek

Petr Bříza je nejen viceprezidentem Českého hokeje, ale i viceprezidentem Mezinárodní hokejové federace, navíc má na starosti i mistrovství světa 2024 v Praze a Ostravě. Těch funkcí má prostě tolik, že si neumím představit, že by ještě byl prezidentem svazu a začal pracovat na tom, aby náš hokej šel nahoru. Aby naše mládež konečně začala fungovat, aby nám děti neodcházely a hokej fungoval systémově. Fakt si to nedokážu představit, protože jeho funkce v IIHF je i o neustálém cestování.

U lidí v současném vedení svazu si dovolím tvrdit, že nikdo z nich žádnou změnu nechce. Všichni chtějí zůstat a mít se dobře. A když se teď uvolnilo místo po Královi, tak proč bychom nemohli jít o chloupek výš, že...

Překvapuje mě, že Šlégr, Ščerban ani Černý neměli tu odvahu kandidovat v minulosti proti Královi. Přesně to je jejich vizitka. Vizitka toho, jak chtějí fungovat. Pokud všichni tihle pánové mluví o demokracii, měli ji ukázat už dřív a jít do voleb proti Královi. Nikdo z nich to pochopitelně neudělal, ale teď najednou volají, že to je přesně ten post, který by měli zastávat.

Zastavím se ještě u Jirky Šlégra. Pro mě je obrovským zklamáním, že ho někdo chce volit, když ten člověk v covidových dobách porušil pravidla (mejdan v teplickém hotelu bez nasazených roušek), za která musel další účastník této párty Milan Hnilička odstoupit z Poslanecké sněmovny.

Neumím si představit, že jako prezident povede Český hokej člověk, který porušuje pravidla. Co řekne lidem, když je poruší oni? „Vy je porušovat nesmíte, ale já jo," jim asi vzkáže. To asi není úplně dobrý...

Jiří Šlégr bude kandidovat na post prezidenta Českého hokejeVideo: Sport.cz

Hadamczik s Haškem přicházejí z vnějšku, chtějí nějakou změnu. Nepochybně by je čekal boj, kolik změn a zároveň ústupků jsou schopni a ochotni udělat výkonnému výboru, který tam chce za každou cenu zůstat.

Můžeme si o obou myslet cokoliv a mít k nim spoustu výhrad, za mě má ale rozhodně smysl udělat změnu. A tou by měl být příchod někoho zvenku. Ne proto, že by byli daleko lepšími kandidáty, ale jakoukoliv změnu musí provést někdo nový. Když vám neprosperuje továrna, taky nemůžete tvrdit, že současný vedoucí to zvládne a najednou začne všechno fungovat.

Foto: Jan Škvor, Sport.cz

Dominik Hašek.

Ani jeden z kandidátů ze současného svazu; ať je to Bříza, Černý, Ščerban nebo Šlégr; si neuvědomuje, že v této sezoně NHL nastoupili jen dva Češi, kteří jsou mladší než ročník 1999. Dva hráči! To znamená, že z ročníků 2000-2003 nastoupili jen Jeník a Raška! Po silném ročníku 1999, kam spadají třeba Zadina, Kaut, Galvas a další, už tam není nikdo.

A lidi ze současného svazového vedení kandidující na prezidenta nesou plnou zodpovědnost, že náš hokej šel do p*dele. A přesto mají tu drzost chtít hokeji šéfovat. Chtějí pokračovat s projektem Litoměřice a dalšími věcmi, k nimž v našem hokeji dochází.

Proboha, vzpamatujme se!

Milan Antoš

Milan Antoš je bývalý hokejový útočník, dnes spolukomentátor ČT. Dvanáct sezon hrál českou extraligu, nastupoval za Slavii, Plzeň, Jihlavu a Ústí nad Labem. S Pražany získal v roce 2003 titul a o rok později stříbro, se Západočechy vybojoval v roce 2000 bronz.

Reklama