Hlavní obsah

Chorvatští vodní pólisté budou hrát o první olympijské zlato

10. 8. 2012 19:08

Vodní pólisté Chorvatska porazili v semifinále olympijského turnaje v sousedské bitvě 7:5 Černou Horu a budou usilovat o první zlato v historii. Na čtvrtý olympijský triumf budou útočit v neděli Italové, kteří zvítězili nad Srbskem 9:7.

Foto: Sergio Moraes, Reuters

Chorvatský vodní pólista Sandro Sukno (vlevo) napřahuje ke střele na branku Černé Hory v semifinále olympijských her v Londýně.Foto: Sergio Moraes, Reuters

Článek

Chorvaté oplatili Černohorcům čtvrtfinálovou porážku z minulých her v Pekingu a postoupili do finále olympijského turnaje poprvé od Atlanty 1996. Tehdy je při prvním startu pod pěti kruhy po vyhlášení nezávislosti porazili Španělé.

Itálie uspěla proti favorizovanějšímu Srbsku díky výkonu brankáře Stefana Tempestiho a radovala se ve vzájemném souboji stejně jako ve finále loňského mistrovství světa. Italové tak už dosáhli na první medaili pod pěti kruhy od roku 1996, kdy v Atlantě vybojovali bronz. Zlato už v Londýně brali v roce 1948, pak ještě triumfovali o 12 let později v Římě a před 20 lety v Barceloně.

Obhájce bronzu z Pekingu Srbsko si zopakuje s Černou Horou bitvu o třetí místo z minulé olympiády.

XXX. letní olympijské hry v Londýně
Vodní pólo - muži
Semifinále: Chorvatsko - Černá Hora 7:5, Itálie - Srbsko 9:7
o 5.-8. místo: Španělsko - USA 8:7, Maďarsko - Austrálie 10:9

Reklama

Sdílejte článek