Japonští kordisté získali na OH historické zlato v soutěži družstev

Tokio

Družstvo japonských kordistů nečekaně získalo na olympijských hrách v Tokiu premiérové zlato v soutěži družstev. Domácí reprezentanti Masaru Jamada, Koki Kano, Satoru Ujama a Kazujasu Minobe ve finále porazili tým Ruska a uspěli v této kategorii jako první zástupci Asie v historii bojů pod pěti kruhy. Bronz má Korea.

Družstvo japonských kordistů získalo na olympijských hrách v Tokiu premiérové zlato v soutěži družstev.

Japonci vstoupili do soutěže jako druhý nejníže nasazený tým, všechny zápasy ale zvládli. Po úvodní výhře nad USA vyřadili ve čtvrtfinále olympijské šampiony z Ria de Janeiro Francouze 45:44, v semifinále získali skalp Korejců. Rusko ve finále porazili 45:36. Získali pro Japonsko vůbec první medaili z týmové soutěže kordistů a 17. zlato v Tokiu, čímž pomohli k překonání japonského rekordu v počtu zlatých medailí na jedněch OH.

Skončila tak 21 let trvající nadvláda kordistů ze Starého kontinentu. Naposledy se na olympijských hrách na stupně vítězů prosadila z neevropských zemí Kuba, která získala bronz na OH v Sydney.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Šerm:
Muži - kord družstva:
Finále:
Japonsko (Kano, Minobe, Ujama, Jamada) - Rusko (Bida, Chodos, Glazkov, Suchov) 45:36,