Hlavní obsah

Neskutečný příběh! Olympijský šampion vyhrál zlato i díky ženě, která porušila opatření

11. 8. 2021 23:31Aktualizováno 12. 8. 2021 8:34

Takřka pohádkový příběh se odehrál v Tokiu na olympijských hrách před pár dny, pozornost si rozhodně zaslouží ještě teď. Jamajský šampion na 110 metrů překážek Hansle Parchment si doběhl pro zlatou medaili, ale hrozilo, že se v závodě vůbec nepředstaví. Před semifinálovým během si totiž spletl autobus a místo na stadion odjel k olympijskému bazénu. Zachránila ho jedna z dobrovolnic, která porušila protokol a pomohla mu se dostat na správné místo. On jí poté vyhledal, aby ji poděkoval.

Foto: Martin Meissner, ČTK/AP

Hansle Parchment Foto: Martin Meissner, ČTK/AP

Článek

Celý svět nyní dojímá příběh olympijského vítěze na 110 metrů překážek, Jamajčana Hansleho Parchmenta, který na sociálních sítích sdílel video, kde vypráví strasti, které ho před triumfem provázely, a hlavně se vydává najít dobrovolnici, díky které o své zlato vůbec mohl bojovat.

Parchment totiž před svým semifinálovým rozběhem nastoupil do špatného autobusu, který ho místo na olympijský stadion dovezl k plavecké hale. Čas běžel a vzdálenost byla velká. Než by dalším autobusem dojel na správné místo, bylo by už po závodě.

Celý zoufalý sháněl pomoc, které se mu dostalo od jedné z dobrovolnic, která neváhala, a i přes porušení koronavirového protokolu mu půjčila peníze na taxi, které ho dovezlo na stadion, kde jamajský sprinter zaběhl druhý nejrychlejší semifinálový čas za Grantem Hollowayem z USA a prošel do finále.

O dva dny později se role obrátily a Parchment Američana porazil a získal ten nejcennější kov. Jamajčan však nezapomněl, že kdyby nebylo oné dobrovolnice, medaili vůbec nemusel získat, proto se ji vydal hledat.

A opravdu ji našel, ta byla nadšením bez sebe už jen z toho, že sprintera znovu vidí. Ten ji poté ukázal svou medaili a věnoval jí tričko a také jí vrátil půjčené peníze. Video na sítích vyvolalo lavinu emocí. Gentlemani zřejmě ještě nevymřeli.

Reklama

Sdílejte článek