Hlavní obsah

Sagan po pádu na Tour de France přijde o olympijské hry

13. 7. 2021 10:56

Olympiáda v Tokiu přišla o další velkou hvězdu. A smutní jsou z téhle novinky také na Slovensku. Pod pěti kruhy v Tokiu totiž nebude startovat trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan. Jednatřicetiletou hvězdu nepustí do Japonska zranění kolena, které si přivodila při pádu na Tour de France. Slovenský olympijský výbor informoval, že v závodě s hromadným startem se vedle Saganova staršího bratra Juraje představí náhradník Lukáš Kubiš.

Foto: Christophe Petit Tesson, Reuters

Peter Sagan se na olympiádě v Tokiu kvůli zranění kolena nepředstaví.Foto: Christophe Petit Tesson, Reuters

Článek

Sagan si poranil koleno o převodník při pádu ve třetí etapě Tour. Hluboká tržná rána se zpočátku dobře hojila, ale pak se do ní dostala infekce. Před startem 12. etapy jezdec týmu Bora-hansgrohe odstoupil, načež se podrobil v Monaku menší operaci. Ještě v pondělí věřil, že bude brzy fit.

"Naštěstí šlo jen o povrchovou infekci a kolenní kloub byl nepoškozen," uvedl Sagan na sociálních sítích sotva 24 hodin před tím, než musel ze zdravotních důvodů účast na olympiádě vzdát.

Sagan, světový šampion z let 2015, 2016, 2017, měl startovat na třetích olympijských hrách. V Londýně 2012 skončil v silničním závodě čtyřiatřicátý, před pěti lety v Riu de Janeiro dal vzhledem k náročnému profilu trati přednost startu v cross country horských kol a obsadil v něm 35. místo. Na Tour de France v minulých letech sedmkrát ovládl bodovací soutěž. Letos byl v boji o zelený trikot až na průběžném devátém místě.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.