Španělsko - Egypt 33:31Španělští házenkáři počtvrté získali bronzové medaile

Tokio

Házenkáři Španělska porazili v Tokiu v utkání o třetí místo Egypt 33:31 a na olympijských hrách počtvrté v historii vybojovali bronz. Africký celek nečekané tažení turnajem v zisk své první medaile pod pěti kruhy neproměnil. Finále mezi Francií a Dánskem začne ve 14:00 SELČ.

Velká radost házenkářů Španělska

Favorizovaní Španělé v souboji o bronz až na úplný úvod většinu času vedli a v závěru prvního poločasu si vytvořili tříbrankový náskok. Egypťané pak dokázali opakovaně ztrátu dotáhnout a ještě šest minut před koncem drželi nerozhodné skóre 28:28.

Pak ovšem kvůli technické chybě inkasovali dvakrát po sobě a zkušenější Španělé už si výhru vzít nenechali. Osmi góly přispěl k vítězství nejlepší střelec utkání Aleix Gómez.

Španělé si částečně spravili náladu po semifinálové porážce od obhájců olympijského zlata Dánů a pod pěti kruhy navázali na bronzy z let 1996, 2000 a 2008. Egypťané naopak na první medaili na velké světové akci nedosáhli.