Kuzminová získala pro Slovensko druhou medaili, tentokrát stříbrnou

WHISTLER

Biatlonistka Anastasia Kuzminová získala pro Slovensko druhou olympijskou medaili, když ve stíhacím závodu na 10 km skončila ve Whistleru druhá. Závod vyhrála Němka Magdalena Neunerová, která se tak dočkala zlata hned při prvním olympijském startu, třetí dojela Francouzka Marie Laure Brunetová.

Slovenka Anastasia Kuzminová při střelbě v rámci stíhačky na 10 km.

Neunerová položila základ ke svému vítězství při druhé střelbě vleže, kdy Kuzminová minula jeden terč a musela na trestný okruh. Třiadvacetiletá Němka si vytvořila přibližně dvacetisekundový náskok, který držela až do poslední položky vestoje.

Čtvrtá střelba desetikilometrový závod na chvíli zdramatizovala. Neunerová zamířila na trestné kolo, ale stihla se vrátit ještě před Kuzminovou a v závěrečné části trati svůj náskok nejenže bezpečně uhlídala, ale i téměř zdvojnásobila.

Po stříbru ze sprintu si talentovaná Němka dojela s rukama nad hlavou pro první olympijské zlato, ale velkou radost v cíli měla i Kuzminová, která dokázala v posledním kole setřást bezchybně střílející Francouzku Brunetovou. Původem Ruska vybojovala pro Slovensko po nečekaném zlatu ze sprintu druhou biatlonovou a celkem třetí olympijskou medaili v samostatné historii.

Přibližně polovinu závodu atakovala první patnáctku Češka Rezlerová. Po druhé střelbě se posunula dokonce na třinácté místo, ale čtyři minuté terče na závěrečné položce ji nakonec srazily mimo elitní třicítku. Veronika Vítková dojela na 37. pozici, Zdenka Vejnarová skončila 55.

ZOH - biatlon, stíhací závod žen na 10 km:
1. Neunerová (Něm.) 30:16,0 min. (2 tr. okruhy), 2. Kuzminová (SR) -12,3 (2), 3. Brunetová (Fr.) -28,3 (0), 4. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -39,4 (1), 5. Bergerová (Nor.) -51,2 (0), 6. Bulyginová -52,1 (1), 7. Zajcevová (obě Rus.) -1:04,3 (2), 8. Flatlandová (Nor.) -1:17,3 (1), 9. Gregorinová (Slovin.) -1:22,6 (2), 10. Henkelová (Něm.) -1:24,5 (3), ...32. Rezlerová -3:30,9 (5), 37. Vítková -3:46,5 (3), 55. Vejnarová (všechny ČR) -7:14,6 (6).