Hlavní obsah

Při organizaci turínské olympiády pomůže i 22 českých skautů

7. 2. 2006 12:24

Mezi desítkami tisíc dobrovolníků, kteří se budou snažit přispět k hladkému průběhu nadcházející zimní olympiády v Turíně, bude i 22 českých skautů. Ve středu si v Itálii vyzvednou akreditační karty a dobrovolnické uniformy a dozvědí se, jak konkrétně a na jakých sportovištích budou pomáhat. Vrcholná sportovní událost začne slavnostním zahájením v pátek.

Článek

Čeští dobrovolníci jsou zařazeni do třech pracovních skupin - jedna bude mít na starosti dopravu sportovců, další zajistí zázemí pro novináře, třetí pomůže při zpracování výsledků.

Třicítka skautů a skautek z České republiky pracovala také předloni při letní olympiádě v Aténách - tehdy pomáhali v areálu pro veslování a rychlostní kanoistiku. Ihned po návratu z Řecka vznikl tým pro přípravu výpravy na zimní hry. "Začal zařizovat ubytování v Turíně, shánět nejlepší dopravní spojení a oslovovat potenciální sponzory. Největším problémem se ukázala být komunikace s italskými organizátory," informovala ČTK Věra Voňavková z ústředí Junáka.

Neplacení pomocníci, většinou mladí lidé, už neodmyslitelně patří ke koloritu her, bez nich by se tak velká akce ani nemohla uskutečnit. Pomáhají na letišti, sportovištích, v tiskovém středisku i sportovní vesnici. Platní jsou také při doprovodných programech, například na koncertech, výstavách a dalších společenských akcích.

Reklama

Sdílejte článek